Rakstos

Drukāt

Carnikavieši īstenos projektus ar Polijas kolēģiem

.

Polija19Atsaucoties aicinājumam, jūnija sākumā Carnikavas novada pašvaldības darbinieki viesojās Polijas pilsētā Legionovo.
 
Līdzīgi kā Carnikavas novads robežojas ar Rīgu, tā arī Legionovo atrodas aptuveni 30 km attālumā no Polijas galvaspilsētas. Brauciena laikā pašvaldības pārstāvji tikās ar vietējām amatpersonām, uzņēmējiem, un iedzīvotājiem, kā arī piedalījās Legionovo pilsētas svētkos.
 
Viens no objektiem, ko Carnikavieši apmeklēja kopā ar pašvaldību pārstāvjiem no Ukrainas, Bulgārijas un Krievijas, kas arī bija ieradušies pieredzes apmaiņas vīzītē, bija pilsētas dome. Interesanti, ka tajā atrodas arī koncertzāle, kur iedzīvotāji var ne tikai baudīt dažādus mākslinieciskos priekšnesumus, bet arī skatīties kinofilmas. Kā norādīja pilsētas mērs Romāns Smogorževskis, izbūvējot jaunu domes ēku, ticis īpaši domāts, lai to varētu maksimāli izmantot arī iedzīvotāji.
 
Polija33
 
Carnikavas pašvaldības darbinieki viesojās arī Legionovo 3. vidusskolā un bērnudārzā, iepazinās ar Poļu izglītības sistēmu. Rezultātā, jau sākot ar nākamo mācību gadu, Carnikavas pamatskola sadarbosies ar šo skolu, un tuvākajā laikā tiks parakstīts sadarbības memorands par skolēnu apmaiņu, kā arī dalību dažādos starptautiskos, Polijas un Latvijas projektos.
 
Polija32
 
Savukārt, apmeklējot Legionovo pilsētas ūdenssaimniecības pārvaldi, notika pieredzes apmaiņa par komunālās saimniecības jautājumiem, ūdensapgādes un kanalizācijas tarifiem, ūdens kvalitāti, attīstības jautājumiem, jaunāko tehnoloģiju ieviešanu u.c.
 
Kopumā Polijā tika nodibināti kontakti ne tikai ar poļiem, bet arī Ukrainas un Krievijas pārstāvjiem, ar kuriem nākotnē varētu notikt kopīga starptautisku projektu īstenošana. Jauniegūtos sadarbības partnerus Carnikavas novada pašvaldība pieredzes apmaiņā šogad aicinās atbildes vizītē viesoties mūsu novada vērienīgākā notikuma – Nēģu svētku laikā.
 
 
Share on Facebook Tweet