Rakstos

Drukāt

Brošūrā apkopoti stāsti par Carnikavas zvejnieku un nēģu cepēju dzīvi

.

BrosuraProjektā "Vesels dabas parks–vesels Tu!" izdota brošūra "Dzīve pie jūras", kurā apkopoti atmiņu un mūsdienu stāsti par Carnikavas novada zvejniecības un nēģu cepēju arodiem. Ar brošūru var iepazīties Carnikavas novada bibliotēkā, novada pašvaldībā un novadpētniecības centrā.
 
Kopumā ievākti 29 īsi stāsti no zvejnieku, nēģu cepēju ikdienas dzīves, kā arī ievāktas un apkopotas senās un mūsdienu zvejniecības aroda fotogrāfijas, kas nodotas glabāšanai Carnikavas novadpētniecības centram, vēsta biedrība "Baltijas krasti".
 
Brošūras galvenā mērķauditorija ir Carnikavas novada iedzīvotāji. Tās mērķis ir piešķirt nozīmi Carnikavas novada tradicionālajām zvejniecības un nēģu cepšanas tradīcijām kā kultūrvēsturiski nozīmīgiem arodiem latviešu nemateriālā kultūras mantojuma vidū Latvijas valsts simtgades kontekstā.
 
Pēc tapušajiem stāstiem secināms, ka zvejniecības un nēģu cepšanas arodi ir būtisks Carnikavas novada nemateriālās kultūras mantojums, taču diemžēl uzskatāmi par izzūdošiem. Lielākā daļa arodu piekopēju ir sasnieguši cienījamu vecumu, bet jaunā paaudze arodus nepārņem. Tāpēc apkoptā informācija ir uzskatāma par sevišķi vērtīgu materiālu, kas nākotnē kļūs par vēsturisku liecību nākamajām paaudzēm.
 
brošūra izdota Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta "Vesels dabas parks – vesels Tu!" ietvaros, ko īsteno nodibinājums „Eko forums" sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldību un biedrību "Baltijas krasti".
 
R. Arāja
 
Baltijas krasti visi
Share on Facebook Tweet