Rakstos

Drukāt

FOTO: Novada sakopšanā piedalās 800 cilvēku

.

Talka kalngale1Šogad Lielajā Talkā visā Latvijā talkojuši aptuveni 170 tūkstoši cilvēku. Arī Carnikavas novadā notika spraigi sakopšanas un labiekārtošanas darbi – aptuveni astoņi simti lielu un mazu talcinieku 24. un 25. aprīlī devās uz savām talkošanas vietām, kur viņus gaidīja gandrīz 30 talkas atbildīgie un brīvprātīgie.
 
Lielajā Talkā mūsu novadā ir paveikts daudz – kopumā esam savākuši 1524 talkas atkritumu maisus un piepildījuši konteinerus ar 148 tonnām lielgabarīta atkritumu. Katrs no novada ciemiem ne tikai atbrīvojās no kādas piesārņotas vietas, bet savā īpašumā ieguva arī labiekārtotu stūrīti – atjaunotu tiltiņu, jaunu akmeņdārzu, iztīrītu un sakoptu upes palienu, ar dabīgu krāsu atsvaidzinātu mājiņu gulbjiem un pīlēm, sakārtotiem sporta laukumiem u.c.
 
24. aprīlī no paša rīta palīgā sakopt "Zibeņu" trasi ieradās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Ādažu garnizona kareivji aptuveni 50 militārpersonu sastāvā, kuru vidū bija arī ASV kareivji. Viņi "Zibeņu" trasē vilka celmus, piedalījās zaru šķeldošanā un trases noklāšanā ar šķeldu, bet daļa kareivju iesaistījās arī labiekārtošanas darbos Carnikavas kapsētā.
 
Pirmo gadu Lilastes pludmales sakopšanā iesaistījās Latvijas Kaitsērfinga asociācijas pārstāvji kopā ar savām ģimenēm un draugiem. „Kaitošana ir kopīga laika pavadīšana un, protams, mēs mīlam dabu un Latvijas skaistās pludmales. Lilaste ir viena no populārākajām vietām, kur nodarboties ar kaitsērfingu, tā ir salīdzinoši tuvu Rīgai, tāpēc arī nolēmām šeit talkot. Iespējams, ka talkošana kādā no Latvijas pludmalēm mums varētu kļūt par labu tradīciju," stāsta Latvijas Kaitsērfinga asociācijas valdes priekšsēdētājs Larss Āboliņš.
 
Talkas ir ne tikai kopīgs darbs, bet, protams, arī sadraudzība un labi pavadīts laiks. Tomēr šādus darbus bez cilvēku atbalsta nav iespējams paveikt, tāpēc liels paldies Didzim Baltiņam un NBS bruņotajiem spēkiem, Dāvim Volksonam un Latvijas Kaitsērfinga asociācijai, Kārlim Gaņģim un visiem slēpņotājiem, SIA "Eptron", Zanei un Kārlim no Gaujas ciema, SIA "Vincents Polyline", kā arī visiem Lielās Talkas dalībniekiem un koordinatoriem! Tā bija lieliski pavadīta diena, pēc kuras paliks jaukas atmiņas un gandarījums par paveikto. Uz tikšanos nākamā gada Lielajā Talkā!
 
 
G.Dzene, S.Baltruka
Share on Facebook Tweet