Rakstos

Drukāt

Lāčplēša dienā Ādažu garnizona kareivji Carnikavā izrāda militāro tehniku

.

Militara parade 10Carnikavā jau par tradīciju kļuvusi Ādažu garnizona Sauszemes spēku kareivju piedalīšanās novada Lāčplēša dienas pasākumos.
 
Pa dienu karavīri izrādīja militāro tehniku, bet vakarā kopā ar novada iedzīvotājiem devās lāpu gājienā no Carnikavas pamatskolas uz Svētku laukumu, kur piemiņas brīdī visi kopā godināja 1919. gadā cīņā ar Bermonta karaspēku kritušo Latvijas aizstāvju piemiņu.
 
Militārā tehnika, kas šogad bija izvietota pie tautas nama "Ozolaine", galvenokārt interesēja Carnikavas pamatskolas skolēnus, daudzi atzīst, ka nāk uz tehnikas parādi katru gadu un pabijuši arī Ādažu garnizonā. Taču atnākuši arī sirmi vīri, kas iztaujā kareivjus par agrāk šeit neredzētajām kāpurķēžu bruņumašīnām.
 
"Bērni ir mūsu nākotne, un kas cits viņus izaudzinās par patriotiem, ja ne mēs paši. Ar savu klātbūtni pievēršam bērnus patriotiskām domām par dzimtenes aizsardzību, parādām, ka esam tie, kuri vajadzības gadījumā aizstāvēs Latviju," saka NBS Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 1. kājnieku bataljona 3.rotas komandieris Uldis Krams.
 
Kājnieku brigāde patlaban ir pārmaiņu priekšā, jo nākamajā gadā tā kļūs par mehanizēto vienību. Kājnieku brigādes mehanizācijas projektā vieglo "riteņu tehniku" nomainīs mašīnas ar kāpurķēdēm, tāpēc pirmo reizi Carnikavā izrāda kaujas izlūkmašīnu un desanta mašīnu. Vizuāli bruņumašīnas līdzinās tankam un raisa bērnos lielu interesi izpētīt, kas atrodas mašīnas iekšpusē. Ik pa brīdim mašīnas lūkā pavīd kāda zinātkārā galva.
 
Militara parade 7
 
Sauszemes spēku mehanizācijas mācību daļas instruktors Sergejs Kolosovs var izsmeļoši atbildēt uz jebkuru jautājumu par bruņumašīnām, jo nesen ir atgriezies no apmācībām Lielbritānijā, kur apguvis to vadību un apkopi. Bērni esot ļoti labi informēti, "zina, ka viens ir vieglais tanks, ļoti ātrs, un pat zina, kura ir dūmu palaišanas iekārta un kam tā paredzēta,'' stāsta S.Kolosovs.
 
Kristaps, kurš mācās 8. klasē, ir izpētījis visu šogad atvesto bruņu tehniku. "Bija ļoti interesanti, es jau esmu bijis šādos pasākumos – gan pagājušajā gadā šeit, gan Ādažu garnizonā un arī Rīgā,'' stāsta Kristaps, bet atzīst, ka kareivis negribētu būt – vienkārši nav viņa profesija.
 
Ceturtklasnieku Kevinu ļoti interesē militārā tehnika, īpaši kara mašīnas un tanki, jo "tajos var iekāpt iekšā, visu izpētīt un piespiest dažas pogas". Tomēr Kevins negrib kļūt par kareivi, jo tas ir ļoti riskanti, bet viņam ir padomā labs risinājums: "Es domāju, ka varētu kļūt par aktieri. Tad var tēlot, ka esi kareivis".
 
Bruņoto spēku karavīri uz Carnikavu atveduši arī kājnieku kaujas mašīnu un kājnieku atbalsta ieročus – automātisko granātmetēju, smago un vieglo ložmetēju, triecienšauteni un pistoli. Ultraīsviļnu rāciju sistēma ļauj sazināties līdz pat 30 km attālumā. Salīdzinot ar mūsdienu mobilo sakaru aparātiem, tā izskatās vecmodīga, taču kareivji skaidro, ka tas ir uzticams sakaru līdzeklis, jo "mobilo sakaru torņus var nopostīt, bet rācijas darbosies".
 
11. novembra vakarā Ādažu garnizona karavīri ievadīja saviļņojošo Lāpu gājienu. Arī turpmāk viņi sola sniegt atbalstu novadam jauniešu patriotiskajos pasākumos, sporta un citos svētkos.
 
Paldies, un sveicam Ādažu garnizona kareivjus valsts svētkos!
 
Lapu gajiens 2015 7
 
Militārās tehnikas parādes FOTOGALERIJA
 
Lāpu gājiena FOTOGALERIJA
iconfinder Popular Social Media 02 2329267