Rakstos

Drukāt

No 1. februāra mainījusies braukšanas maksa “Ekspress Ādaži” maršrutos, darbojas arī e-taloni

.

adazu ekspresisValsts SIA "Autotransporta direkcija" informē, ka, turpinot vietējās nozīmes maršrutu autobusu tarifu vienādošanu, no šī gada 1. februāra mainās braukšanas maksa SIA "Ekspress Ādaži" apkalpotajos maršrutos, kas savieno Rīgu ar Ādažiem, Carnikavu, Vangažiem un Saulkrastiem.
 
Līdz ar tarifu vienādošanu regulārajiem pasažieriem tiks paplašinātas iespējas izmantot abonementa biļetes, kas nodrošinās pasažieriem atlaidi 10, 15 vai 20% apmērā, un braucienu varēs reģistrēt, izmantojot e-talonu vai rīdzinieka karti.
 
Pasažieri varēs iegādāties abonementa biļetes braucieniem no Rīgas uz Baltezeru, Ādažiem, Kadagu, Podniekiem un Carnikavu, Ādažu novada teritorijas maršrutos, kā maršrutos, kas savieno Ādažus ar Carnikavu un Baltezeru. Līdz šim abonementa biļetes bija pieejamas, braucot maršrutos, kas savieno Rīgu ar Garkalni un Vangažiem. Pasažieriem būs pieejamas 10, 20 un 40 braucienu biļetes, un tās SIA Ekspress Ādaži apkalpotajos maršrutos varēs lietot, izmantojot personalizētu vai nepersonalizētu SIA Rīgas satiksme izdotu e-talonu vai rīdzinieka karti. Iegādātā biļete būs jāizmanto 30 dienu laikā no pirmā brauciena reģistrēšanas dienas.
 
E-talonus braucieniem SIA "Ekspress Ādaži" autobusos var iegādāties un papildināt autobusos pie vadītājiem vai birojā Muižas ielā 37, Ādažos, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00."Nervesen" kioskos vai citās biļešu tirdzniecības vietās e-talonus braucieniem SIA "Ekspress-Ādaži" autobusos nevar papildināt.

Ja pasažieriem ir "Rīgas satiksmes" personalizētais vai nepersonalizētais zilais e-talons, tajā pie autobusu vadītājiem vai birojā var ielādēt un papildināt braucienus SIA "Ekspress Ādaži" autobusos.

Biļetes cena posmā Ādaži–Carnikava ir pazeminājusies, un tagad šajā maršrutā tā ir 0,55 eiro, līdzšinējo 0,60 eiro vietā. Arī posmā Carnikava–Kadaga biļetes cena ir mazāka – 0,55 eiro.

Savukārt brauciena maksa no Carnikavas līdz Rīgai (gan caur Ādažiem, gan caur Kalngali) ir paaugstināta uz 1,70 eiro (iepriekš –1,60 eiro).
 
Izlīdzinot autobusu tarifus, pasažieri visā Latvijā par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem. Vietās, kur braukšanas maksa bija būtiski zemāka vai, tieši otrādi, augstāka par plānoto vienoto tarifu, tika ieviesti starpposmi, nosakot, ka attiecīgajos reģionos tarifi pilnībā tiks vienādoti 2016. vai 2017. gadā. Braukšanas maksa tiek noteikta tā, lai visi Latvijas iedzīvotāji neatkarīgi no viņu atrašanās vietas par braucienu sabiedriskajā transportā maksātu pēc vienādiem principiem.
 
Ņemot vērā, ka SIA "Ekspress Ādaži" apkalpotajos maršrutos vēsturiski braukšanas maksa bija ļoti zema, pirmajā tarifu vienādošanas posmā tika ieviests starpposms. Līdz ar to lielākajā daļā maršrutu biļetes cena var palielināties no 0,10 līdz 0,35 eiro. Atsevišķos maršrutos starp Ādažu un Carnikavas novadu braukšanas maksa samazināsies par 0,05 līdz 0,15 eiro.
 
Ar jaunajām biļešu cenām var iepazīties ŠEIT.
 
Lai noskaidrotu papildu informāciju saistībā ar abonementu biļešu iegādes iespējām, pasažieriem ir iespēja sazināties ar SIA "Ekspress Ādaži", zvanot pa tālruni 67996449 rakstot uz e-pasta adresi .
 
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcija
Share on Facebook Tweet