Rakstos

Drukāt

FOTO: Latvijas Neatkarības gadadienā stāda ozolus un pulcējas pie balti klātā galda

.

Ozols Carnikava 264. maijā par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai akcijā "Apskauj Latviju" trīs vietās Carnikavas novadā iestādīja Spēka ozolus. Pēc tam vēlajās brokastīs "Balti un brīvi" Svētku laukumā Carnikavā pulcējās ģimenes, kaimiņi un domubiedri, lai veltītu laiku kopā būšanai, sarunām un mīlestības apliecinājumam Latvijai.
 
Kalngale bija viena no pirmajām vietām Latvijā, kur tika svinīgi iestādīts simtgades ozols. Pasākumā piedalījās Latvijas nacionālie bruņotie spēki, Senioru biedrība "Paeglis", kas uzņēmās rūpes par ozolu, biedrība "Kalngalieši", kas rīkoja pasākumu, bērnu deju kolektīvs „Bitīte", Senioru deju kolektīvs „Ziemeļblāzma" un pūšaminstrumentu trio, Carnikavas novada domes pārstāvji un deputāti.
 
Otro ozolu iestādīja Carnikavas vēsturiskajā centrā, Siguļos, pie Carnikavas luterāņu baznīcas, kur to simboliski uzticēja draudzes jaunākajai paaudzei. Klātesošos svētkos uzrunāja mācītājs Ivars Jēkabsons. Kopā ar bērniem, kas satina sapņu, lūgšanu un laba vēlējumu kamolīti, visi vēlēja dabas skaistumu, labklājību, drošību un svētību Latvijai. "Lai šis ozols pie baznīcas kalpo par zīmi svētīgai izaugsmei un sekmīgai darbībai, kas balstīta garīgās vērtībās," teikts draudzes vēstījumā.
 
Trešo Latvijas Republikas simtgadei veltītās akcijas "Apskauj Latviju" ozolu iestādīja Carnikavā, Svētku laukumā. Svinīgajā brīdī piedalījās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kas kopā ar Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Daigu Jurēvicu teica uzrunas un stādīja ozolu, bet bobslejists Uģis Žaļims uzstādīja piemiņas zīmi. Vēlāk ministrs pabija arī tautas namā "Ozolaine", kur tikās ar studijas "Auseklītis" dalībniecēm un ieauda savu tiesu Carnikavas novada Baltajā Simtgades galdautā.
 
Pasākumā piedalījās: Bērnu deju kolektīvs "Dālderītis", kas uzņēmās turpmākš rūpes par ozolu, Carnikavas folkloras kopa "Cēlāji", grupa "Summer Knight Band" un pūšaminstrumentu trio. Pēc ozola stādīšanas klātesošie tika aicināti uz svētku vēlajām brokastīm "Balti un brīvi", aizsākot mūsu novadā jaunu tradīciju - 4. maijā pulcēties pie balti klāta galda kopīgam svētku, atmiņu un jaunu ierosmju brīdim.
 
Paldies visiem, kas piedalījās darbnīcās un palīdzēja darināt traukus svētku galdam, kā arī ir iesaistījušies Carnikavas novada Baltā galdauta aušanā! Pēc pasākuma Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī pabija Carnikavas tautas namā, kur ieauda savu tiesu Baltajā galdautā.

Atgādinām, ka vēl līdz nākamā gada pavasarim ir iespēja ieaust savu pavedienu Carnikavas Balstajā galdautā, kuru klās uz galda Latvijas 100. jubilejas gada Neatkarības atjaunošanas dienas svinībās. Pieteikšanās var ŠEIT.

Tiekamies brīvi un balti svētkos arī turpmāk!
 
Share on Facebook Tweet