Rakstos

Drukāt

Piedalies ekspedīcijās un Piejūras dabas parka izpētē

.

Dabas parks 800Nodibinājums „Eko forums" sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldību un biedrību "Baltijas krasti" uzsācis projektu "Vesels dabas parks – vesels Tu!", kura ietvaros notiks dažādi informatīvi un izglītojoši pasākumi par dabas parku "Piejūra", tā dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām.
 
Dabas parkā „Piejūra" sastopama liela dabas daudzveidība, un tas ir iekļauts Eiropas Savienības aizsargājamo teritoriju tīklā Natura 2000. Diemžēl bioloģiskā daudzveidība dabas parka teritorijā samazinās, jo tas ir viens no apmeklētākajiem dabas parkiem Rīgas reģionā. Rezultātā zaudētāji ir gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi, jo dabas ainavas degradējas un vērtības izzūd.
 
Ar interaktīvām ekspedīcijām dabas parkā, mākslas plenēru skolēniem, stāstu vakaru un citām aktivitātēm projekta ietvaros plānots skaidrot dabas parka un zaļo zonu nozīmi un pienesumu sabiedrībai.
 
Iedzīvotāji aicināties pieteikties dalībai ekspedīcijā „Garezeri un to dabas bagātības", kas notiks 22. jūlijā – pieredzējuša dabas eksperta vadībā būs iespēja uzzināt daudz jauna par Piejūras dabas parku, kā arī pašiem izmēģināt dažādas izpētes aktivitātes – meklēt un noteikt augu sugas, atpazīt dabas veidojumus u.c. Dalība ekspedīcijā ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc priekšroka tiks dota tiem, kas pieteiksies visātrāk. Pieteikšanās līdz 13. jūlijam, rakstot uz e-pastu ar norādi "pieteikums dalībai ekspedīcijā".
 
Visu vecumu interesenti aicināti piedalīties akcijā "Pēti dabu pats!", kas ir lieliska iespēja iejusties dabas pētnieka lomā un ievākt patiesi vērtīgus pētījumu datus, kas noderēs pieredzējušiem dabas pētniekiem. Akcijas ietvaros ir iespēja izvēlēties kādu no piedāvātām dabas vērtībām, kas sastopamas Piejūras dabas parkā – dižkokus, ķērpjus, orhidejas vai spāres – un, izmantojot jau izstrādātu pētniecības metodiku un izpētes anketu, doties dabā un veikt pētījumus. Aktīvākajiem pētniekiem tiks vērtīgas balvas, kas noderēs, dodoties dabā! Vairāk informācijas un anketa: ŠEIT
 
Projekta ietvaros norisināsies arī mākslas plenērs, kurā piedalīsies skolēni, un vides seminārs Carnikavas novada pašvaldības darbiniekiem. Savukārt rudenī iecerēts stāstu vakars „Dzīve pie jūras", kas būs veltīts atskatam uz vietējām zvejniecības tradīcijām 100 gadu griezumā Latvijas valsts simtgades kontekstā.
 
Projekta noslēgumā plānots izdot brošūru „Dzīve pie jūras", kurā tiks apkopoti interesantākie stāsti par zvejniecības un makšķerēšanas arodu. Tāpēc aicinām zvejniecības un makšķerēšanas aroda piekopējus un tradīciju glabātājus iesūtīt savus stāstus līdz šī gada 1. augustam. Stāsti, pieteikuma anketa un fotogrāfijas (ieskenētas vai jpg failā) jāiesniedz elektroniski, sūtot uz e-pastu ar norādi "Brošūrai "Dzīve pie jūras" vai arī jānogādā Carnikavas novada domes Klientu apkalpošanas centrā (KAC), Stacijas ielā 5, Carnikavā. Stāsts var tikt iesniegts arī ar roku rakstītā veidā, un tas kopā ar aizpildītu pieteikuma anketu jānogādā KAC vai jāiesūta ieskenētā veidā uz e-pastu: . Labāko stāstu autori saņems balvas! Vairāk informācijas: ŠEIT
 
Aicinām sekot jaunumiem vietnē www.baltijaskrasti.lv un sociālajos tīklos Facebook un Twitter.
 
Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds, tas ilgs līdz šī gada oktobra beigām. Projekta mērķis ir sekmēt dabas vērtību saudzēšanu un cilvēku izpratni par dabas nozīmi ikdienas dzīvē.
 
Kontaktinformācijai:
Rita Arāja
E-pasts:
Tel.: 28262608
Share on Facebook Tweet