Rakstos

Drukāt

Dabasgāzi siltumenerģijas ražošanai novadam turpmāk piegādās Igaunijas uzņēmums “Enefit”

.

GazeŠī gada 3. aprīlī Latvijā tika atvērts dabasgāzes tirgus, un kopš šī brīža patērētāji var izvēlēties, no kura piegādātāja pirkt dabasgāzi. Šobrīd mūsu valstī iespējams izvēlēties starp 25 tirgotāju piedāvājumiem.
 
Arī pašvaldības aģentūra "Carnikavas Komunālserviss", kas ar siltumenerģijas ražošanai gadā patērētiem 1,2 miljoniem kubikmetru dabasgāzes, ir uzskatāms par lielu šī kurināmā patērētāju, bija jāizvērtē vairāku piegādātāju piedāvātā cena un virkne citu nosacījumu.
 
Komunālserviss izskatīja četru lielāko piegādātāju piedāvājumus: līdzšinējā – "Latvijas Gāzes", "Latvenergo" meitas firmas "Elektrum", Igaunijas SIA "Enefit", kas kā gāzes un elektroenerģijas tirgotājs jau darbojas Igaunijā un Lietuvā, kā arī dabasgāzes uzņēmuma "Lietuvos Dujos", kam ir gāzes tirgošanas pieredze Lietuvā.
 
Izvērtējot minētos piedāvājumus, kuri atšķīrās vien nedaudz, tika pieņemts lēmums no 1. jūlija slēgt gāzes iepirkuma līgumu uz vienu gadu ar SIA "Enefit", kas piedāvāja viszemāko cenu. Lai gan izvēlēts visizdevīgākais piedāvājums, no 1. jūlija dabasgāzes cena siltumenerģijas ražošanai novadā būs nedaudz augstāka kā iepriekš.
 
Kopumā siltumenerģijas tarifs ir atkarīgs no dabasgāzes cenas, kas siltuma ražošanā veido 70% izmaksu, savukārt citas izmaksas – ražošanas, sadales, siltummezglu apkalpošanas u.c. – netiks celtas.
 
G.Persis
Share on Facebook Tweet