Rakstos

Drukāt

Daiga Jurēvica ievēlēta par Rīgas plānošanas reģiona jauno politisko līderi

.

Screen Shot 2017-10-13 at 13.06.5113. oktobrī, pirmajā jaunā sasaukuma Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes sēdē par Rīgas plānošanas reģiona priekšsēdētāju ir ievēlēta Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica. 
 
Par Attīstības padomes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, kurš jau līdz šim ieņēma šo amatu.
 
"Rīgas plānošanas reģions ir ekonomiski un sociāli nozīmīgākais reģions Latvijā. Kā vienu no saviem lielākajiem izaicinājumiem es redzu panākt reģiona lielāku ietekmi valsts politikas veidošanā, lai tiktu ievērotas reģiona pašvaldību intereses. Tāpat uzskatu, ka svarīgi ir stiprināt Rīgas plānošanas reģionu, piešķirot tam jaunas funkcijas valsts līmenī," pēc ievēlēšanas atzina D. Jurēvica.
 
Rīgas plānošanas reģiona kopsapulcē piedalās visu reģionā ietilpstošo 30 pašvaldības priekšsēdētāji. Kopsapulce tiek sasaukta reizi četros gados pēc pašvaldību vēlēšanām, un tās galvenais uzdevums ir ievēlēt jauno Attīstības padomi.
 
Rīgas plānošanas reģions (RPR) ir viens no valsts izveidotajiem plānošanas reģioniem, kas aptver galvaspilsētu Rīgu un 30 novadus Latvijas centrālajā daļā, tostarp Jūrmalas, Tukuma, Ogres, Salacgrīvas, Limbažu, Siguldas novadus. Rīgas plānošanas reģionam, pateicoties tā atrašanās vietai, ir liela ietekme valsts ekonomikā, tūrismā, kultūrā un izglītībā. Kā valsts institūcija, kas pakļauta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Rīgas plānošanas reģiona kompetence ir nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību, starptautisku projektu īstenošanu plānošanas reģionā, kā arī veikt sabiedriskā transporta maršrutu plānošanu. Vairāk informācijas par Rīgas plānošanas reģionu: www.rpr.gov.lv.
 
Līdz šim Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja amatu ieņēma Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.
 
I.Ozolina
Rīgas plānošanas reģiona komunikāciju speciāliste
Share on Facebook Tweet