Rakstos

Drukāt

Gaujā diennakts laikā ūdens paaugstinājies par 40 cm

.

Gauja pludi 400Šobrīd Gaujā notiek strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās, tiek prognozēta zemāko vietu applūšana Gaujas labajā krastā. Drīzumā iespējama Dzirnupes un tai pieguļošo ielu applūšana.
 
Šorīt plkst. 8:00 Gaujā ūdens līmenis bija paaugstinājies līdz atzīmei 130 cm, savukārt vakar plkst. 9:00 tas bija 90 cm. Tas nozīmē, ka diennakts laikā ūdens līmenis paaugstinājies par 40 cm. 
 
Plkst. 11:30 ūdens līmenis sasniedzis 136 cm, bet plkst. 16:30 ūdens līmenis paaugstinājies līdz 141 cm.
 
Līdz ar temperatūras celšanos notiek izmaiņas visās Latvijas upēs, jo sniega kušanas rezultātā no mazām upēm un citiem mazas nozīmes ūdens baseiniem lieli ūdens daudzumi nokļūst galvenajās upēs. Tāpēc Gaujas upē, kura no ledus kārtas pārsvarā ir atbrīvojusies, ūdens līmenis ir sācis paaugstināties arī Carnikavā.

18.aprīlī, dienas pirmajā pusē situācija ir mierīga gan Gaujas kreisajā, gan labajā krastā, un arī Dzirnupē līmenis nav sasniedzis kritisko robežu.

Pašvaldības atbildīgās institūcijas ir gatavas ārkārtas situācijai plūdu veidošanās gadījumā – esam nodrošinājušies ar smilšu maisiem un tehniku, kas tos nogādās nepieciešamajās vietās, darba kārtībā ir laivas, ja rastos vajadzība evakuēt cilvēkus u.c.

Tomēr lieku reizi atgādinām visiem novada iedzīvotājiem, kuri dzīvo Gaujas un citu ūdens tilpņu tuvumā – veiciet visus pasākumus savai un savas iedzīves nodrošināšanai iespējamo plūdu gadījumā, neatstājiet piesietus mājdzīvniekus. Iespējami nodrošiniet savas ēkas, lai ūdens neiekļūtu ēku pagrabos, garāžās un pirmajos stāvos.

Ja esat droši, ka neevakuēsieties pat ārkārtas situācijā, tad savlaicīgi nodrošiniet sevi ar ūdeni, minimāliem pārtikas krājumiem, gumijas apaviem, uzlādētiem mobilajiem telefoniem utt.

Lūgums iedzīvotājiem ziņot pašvaldības policijai pa tālr. 22006686 par personām, kuras nepieciešamības gadījumā saviem spēkiem nebūtu spējīgas evakuēties.

Būsim uzmanīgi, piesardzīgi, un gatavi jebkurai situācijai! Ja kādu pārsteidz ārkārtas situācija, iedzīvotāji visu diennakti var vērsties pie pašvaldības policijas darbiniekiem pa tālr. 22006686 vai Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, zvanot pa tālr. 112.

Atbildīgie speciālisti seko līdzi situācijai Gaujā, un par izmaiņām upē iedzīvotāji tiks pastāvīgi informēti pašvaldības mājas lapā. Sekojiet līdzi informācijai!
Share on Facebook Tweet