Rakstos

Drukāt

16. aprīlī Carnikavā norisinās konference par "EiroVelo 13" attīstību

.

Eiro velo 13Lai sekmētu velotūrisma attīstību Latvijā un Pierīgā, Carnikavas novada pašvaldība 16. aprīlī aicinājusi visas 17 Latvijas piekrastes pašvaldības vienoties par kopēja projekta “EiroVelo 13 – Dzelzs priekškara maršruta attīstība Latvijā no Rucavas līdz Ainažiem” īstenošanu, to apliecinot ar kopēju sadarbības dokumentu.

Sanāksmē un diskusijā piedalās arī maršruta idejas autors, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Mihaels Krāmers (Michael Cramer).

Carnikavas novada pašvaldība rosina Latvijas piekrastes pašvaldības sadarboties vienotam mērķim, iegūstot “EiroVelo13” nacionālas nozīmes objekta statusu un īstenot projektu ar ES atbalstu.

“EiroVelo 13” – Dzelzs priekškara maršruts – iezīmē simbolisku robežu starp Eiropas Austrumiem un Rietumiem. Kopumā šis maršruts šķērso 20 Eiropas valstis vairāk nekā 10 400 km garumā. Maršruts Latvijā vijas 562 km garumā, kur mijas dažāda seguma un intensitātes ceļi, piedāvājot unikālu iespēju labos laikapstākļos aptuveni 80 km garumā braukt pa pašu jūras piekrasti. Jau vēstīts, ka Carnikavā 2014. gada 18. novembrī tika atklāts Latvijā garākais gājēju un velosipēdistu tilts pār Gauju, kas ir ļoti būtisks EiroVelo13 maršruta posms.

Konferencē ar diskusiju par kopēju projektu īstenošanu piedalās piekrastes pašvaldību vadītāji, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs", Vidzemes Tūrisma asociācijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Kurzemes plānošanas reģiona, Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji un citi. Diskusiju vada Ansis Bogustovs.
Share on Facebook Tweet