Rakstos

Drukāt

FOTO: Kalngalieši Puteņu ballē svin ziemas beigas un cienā ar gardām pankūkām

.

Putenu balle 2019 6956Lai gan marta sākumā ziema vēl negrib padoties, 2. marta rītā, kad kalngalieši tikās tradicionālajā Puteņu ballē Putnu parkā, saule lutināja. Šis ir viens no pirmajiem pasākumiem, kad organizatori – biedrības “Kalngalieši” un Kalngales senioru biedrības “Paeglis” – pārstāvji klātesošos uzrunāja no jaunās parka estrādes, kas Latvijas simtās jubilejas gadā tapa, pateicoties vietējo iedzīvotāju iniciatīvai.

Kalngalieši katru gadu pārsteidz ar izcili gardām pankūkām, kas turklāt tiek pasniegtas, tik skaisti noformētas, ka pat mazliet žēl ķerties pie mielošanās. Žūrijas degustētāju uzdevums nebija viegls, jo visas pankūkas ir gardas. Tāpēc īpaša nominācija atrasta katrai no piedāvātajām pankūkām, bet vienu uzvarētāju šogad tā arī neizdevās noteikt, tāpēc piešķirtas divas dalītas 1./2. vietas. Galvenās balvas saņēma Gaida Štromberga par saldo pankūku torti un Indra Filipsone - par sāļo. Arī aktīvākajiem rotaļās gājējiem tika pārsteiguma balvas.

Kā allaž Puteņu ballē, tika iets rotaļās un bērni varēja izjāt ar Sarmītes Virsaites zirdziņu saimnieces pavadībā.

Īpaši pateicamies Kalngales senioru biedrībai “Paeglis” par tradīcijas turpināšanu un attīstīšanu, paldies biedrībai “Kalngalieši”! Paldies visiem, kas izcepa pankūkas un dalījās ar tām; Maigai Gubātei un Ivetai Lovniecei par gardo bukstiņputru un tēju! Paldies arī visiem viesiem, kas ieradās nosvinēt sava ciema svētkus!

FOTOGALERIJA

Share on Facebook Tweet