Rakstos

Drukāt

No 22.maija trīs dienas var balsot jebkurā EP vēlēšanu iecirknī, 25. maijā – tikai savā iecirknī

.

Iepriekseja balsosanaNo 22. līdz 24. maijam norisinās iepriekšēja balsošana Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, kurās no Latvijas ievēlēs astoņus deputātus, kas turpmākos piecus gadus pārstāvēs Latviju EP. Turklāt šajās dienās iespējams balsot gan savā, gan jebkurā citā vēlēšanu iecirknī. 25. maijā, EP vēlēšanu dienā, varēs balsot tikai savā iecirknī.

Carnikavas novadā darbojas trīs vēlēšanu iecirkņi:

Nr. 960 BRĪVĀ LAIKA PAVADĪŠANAS CENTRĀ "KADIĶIS" Cīruļu ielā 10, Kalngalē,
Nr. 779 CARNIKAVAS NOVADA PAMATSKOLĀ Nākotnes ielā 1, Carnikavā,
Nr. 970 GAUJĀ, "Ievas", Gauja (pie stacijas “Gauja)”.

Iecirkņu darbalaiks:
- trešdien, 22. maijā: plkst. 17.00 – 20.00,
- ceturtdien, 23. maijā: plkst. 9.00 – 12.00,
- piektdien, 24. maijā: plkst. 10.00 – 16.00,
- sestdien, 25. maijā: plkst. 7.00 – 20.00.

Balsojot iepriekš citā iecirknī, jāieplāno ilgāks laiks – vidēji piecas līdz 20 minūtes –, jo iecirkņa darbinieks pirms vēlēšanu materiālu izsniegšanas sazināsies ar vēlētāja iecirkni, lai pārliecinātos, ka vēlētājs jau nav nobalsojis, kā arī veiks iecirkņa maiņu.

Vēlēšanu pamatdienā, sestdien, 25.maijā, varēs balsot tikai savā reģistrētajā iecirknī. Savu vēlēšanu iecirkni varat noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pa pastu izsūtītajos paziņojumos. Ja neesat saņēmis paziņojumu, savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā “Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana" vai pa tālruni 67049999. Ierodoties iecirknī, jāuzrāda pase vai personas apliecība un jādodas pie reģistrācijas galda, kur ir norāde ar jūsu kārtas numuru vēlētāju sarakstā.

Tiesības piedalīties EP vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas mūsu valstī, ir reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā un Latvijas vēlētāju reģistrā. Lai piedalītos vēlēšanās, vēlētājam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 18 gadus vecam.

Vēlētāju uzskaitei EP vēlēšanās lieto iepriekš izveidotus vēlētāju sarakstus. Katrs vēlētājs ir reģistrēts noteiktā iecirknī, kurā jābalso vēlēšanu dienā. Sākotnēji vēlētāji tiek iekļauti reģistrētajai dzīvesvietai atbilstošajā iecirknī, bet no 2019. gada 16. marta līdz 7. maijam bija iespēja iecirkni mainīt.

No 20. maija līdz vēlēšanu dienai, 25. maijam, vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, varēs pieteikt balsošanu savā dzīvesvietā. Vairāk informācijas ŠEIT.

Share on Facebook Tweet