Rakstos

Drukāt

Mācībās “Iron Spear 2020” pilnveidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību

.

Iron spare25.–28. martā Ādažu poligonā norisināsies militārās mācības “Iron Spear 2020”, kurās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu karavīri un militārā tehnika. Iedzīvotāju ievērībai: 26. martā kaujas šaušanas vingrinājums Ādažu poligonā notiks arī diennakts tumšajā laikā. Aicinām nesatraukties un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām.

Mācību mērķis ir pilnveidot Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību un veikt tanku un bruņutehnikas kaujas šaušanas vingrinājumus.

Mācībās piedalīsies kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnas “CVR(T)”, bruņutehnika “LAV 6”, “Coyote”, “Pizarro”, “BMP”, tanki “Leopardo” un “PT-91”.

Mācības “Iron Sper” tika aizsāktas 2018.gadā, un pērn tajās piedalījās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā izvietoto NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu karavīri un militārā tehnika.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskās drošības vidē, NATO samitā Varšavā 2016.gada jūlijā tika apstiprināta vienošanās par sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts ir Kanāda, Lietuvā – Vācija, Igaunijā – Lielbritānija, Polijā – ASV. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

AM Militāri publisko attiecību departaments
Share on Facebook Tweet