Rakstos

Drukāt

Aicina uz semināru par jauniešu biznesa projektu konkursu “Radām novadam’’

.

Radām novadamSiguldas biznesa inkubatorā (Siguldā, Pils ielā 16) 9. martā plkst. 16. 00 norisināsies informatīvais seminārs, kurā varēs iegūt pilnīgu informāciju par jauniešu biznesa projektu konkursu ''Radām novadam'' un iespēju tajā iesaistīties.
 
Konkursa mērķis ir dot iespēju apliecināt sevi talantīgiem un uzņēmīgiem Latvijas jauniešiem, izstrādājot un īstenojot dažādus biznesa projektus Latvijas novados. Konkursā jauniešu komandām līdz 2018.gada novembrim, realizējot biznesa idejas, ir jārada pēc iespējas lielāka ekonomiskā vērtība savos izvēlētajos novados – radot jaunas darbavietas, piesaistot investīcijas un dažādos citos veidos veicinot sociālekonomisko attīstību.
 
Konkurss ''Radām novadam'' ir turpinājums pilotprojektam, kurš noslēdzās 2016. gada vasarā un Eiropas Komisijas vērtējumā tika atzīts par labāko uzņēmējdarbības veicināšanas projektu Latvijā un vienu no labākajiem Eiropā. Pieteikt jauniešu komandas jaunradītu un īstenotu jauniešu biznesa projektu konkursā ''Radām novadam'' būs iespēja līdz 31. martam ir.
 
Konkursā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 18 līdz 30 gadiem, kura pieredzi uzņēmējdarbībā nav ilgāka kā seši mēneši. Jauniešiem jāizveido komanda vismaz triju cilvēku sastāvā un jāreģistrējas www.radamnovadam.lv. Komandām, konkursa ietvaros, tiks sniegts daudzpusīgs atbalsts ideju realizācijai, un komandas iegūs arī publicitāti un atpazīstamību, potenciāli palielinot iespējas piesaistīt finansējumu saviem projektiem un papildu atbalstu no novadiem. ''Radām Novadam'' atšķiras no citiem uzņēmējdarbības konkursiem ar to, ka tā fokusā ir rezultāti, nevis biznesa idejas. Visām komandām, kuras sasniegs rezultātus konkursa ietvaros, būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu granta veidā vismaz 2000 EUR apmērā. Papildus tam labākās komandas divu gadu laikā sadalīs balvu fondu 10 000 EUR vērtībā.
 
Jau ziņots, ka konkursa pilotprojektā, kurš norisinājās no 2014. gada marta līdz 2016. gada jūlijam, iesaistījās ap 120 jauniešu. Konkursa laikā tika radīti 14 jaunu uzņēmumu un biedrību, un projektu īstenošanai tika piesaistīti apmēram 175 000 EUR. Konkursā atbalstītas dažādu ideju realizācijas, piemēram, Mazsalacā – tādu velosipēdu ražošanu, kas '' aug līdzi'' bērniem, Gulbenē – diska golfa laukuma izbūve un popularizēšana, visu Latviju iekarojušais projekts madoniešu projekts "purvubrideji.lv", kas piedāvā doties ekskursijā pa purva virsmu.
 
Konkursu organizē biedrība "Radām novadam", sadarbībā ar DELFI. Konkurss īstenots "Erasmus+: Jaunatne darbībā" un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.
 
Pieteikšanās semināram – līdz 8. martam, rakstot uz e-pastu: vai pa tel. 62400903.
 
Plašākai informācijai:
E-pasts:
 
Radam Novadam poster 002