Rakstos

Drukāt

Ar velobraucienu pa Vidzemes jūrmalu uzsāks velotūrisma sezonu

.

Velosipedi pludmale1Šajā nedēļas nogalē tiks dots starts Vidzemes Tūrisma asociācijas organizētajam četru posmu velomaratonam, vienlaicīgi atklājot velo tūrisma sezonu Latvijā.
 
Vidzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts informē, ka, piesaistot dažādu fondu finansējumu, šobrīd ir izstrādāti un labiekārtoti vairāki ļoti interesanti velo tūrisma maršruti, kuri priecēs gan vietējos, gan arī ārvalstu velo tūristus.
 
Velomaratona pirmā posma starts būs sestdien, 25.maijā, plkst. 10.00 Rīgā, Mežaparka BMX trasē. Dienas garumā paredzēts nobraukt 56 km, nokļūstot caur Carnikavu līdz Saulkrastiem, kur vakarā notiks sezonas atklāšanas svinības ar Normundu Rutuli, Aiju Andrejevu un citiem māksliniekiem.
 
Otrais no četriem velomaratona posmiem ieplānots jau nākamajā dienā, svētdien 26.maijā. No Saulkrastiem caur Tūju uz Salacgrīvu, gar pieviecot 77 km. Tas var būt gan kā turpinājums iepriekšējās dienas braucējiem, gan arī kā atsevišķs maršruts.
 
Trešais un ceturtais posms notiks vēlāk. Svētdien, 27.jūlijā ieplānots nobraukt 60 km maršrutā Ropaži - Ikšķile/Ogre - Ķegums. Sestdien, 3.augustā būs noslēdzošais posms, 57 km maršruts Saulkrasti - Bīriņu pils - Igates pils - Lielezers - Limbaži.
 
„Velomaratons nav sacensības, tas ir aicinājums aktīvi atpūsties draugu, ģimenes un domubiedru lokā, pa ceļam iepazīstot interesantas vietas. Velobrauciena laikā dalībnieki veiks vairāk kā 250 kilometru garu distanci, iepazīstot dabu un kultūru, baudot brīnišķīgas ainavas, piekrasti un apmeklējot interesantākos tūrisma objektus," stāsta Raitis Sijāts.
 
Velotūrisms ir viens no Latvijas tūrisma potenciāliem. „Mēs esam veikuši ļoti lielu darbu, lai šos maršrutus iezīmētu, reklamētu ārvalstu izstādēs, apkopotu speciālās kartēs, kā arī pilnveidotu infrastruktūru," turpina R.Sijāts.
 
Infrastruktūras pilnveidošana nozīmē gan ceļa norādes, gan atpūtas vietas, gan maršruta iekļautas ēstuves un naktsmītnes, kuras īpaši pielāgotas velo tūristu specifiskajām vajadzībām.
 
Dalības maksa visos velomaratona posmos 7,00 Ls pieaugušajiem, Ls 10,00 ģimenēm ar bērniem līdz 12 gadu vecumam, bet vienas dienas braucieniem attiecīgi 2 Ls un 3 Ls. Dalības maksā iekļauta visu objektu apskate, ekskursijas, atpūtas pauzes ar uzkodām un droša brauciena norise. Velomaratonu vadīs pasākumu vadītājs un žurnālists Uģis Joksts.
 
Velomaratona dalībniekus pavadīs speciāla pavadošā tehniskā automašīna, kurā būs pieci rezerves velosipēdi. Tiks nodrošināts arī transports dalībnieku un viņu velosipēdu nogādāšanai atpakaļ no Salacgrīvas uz Rīgu. Līdzīgi būs arī citos posmos.
 
Vidzemes Tūrisma asociācija aicina pievienoties šīs vasaras velobraucienam gan pieredzējušos velotūristus, kuriem tā būtu iespēja iepazīt jaunos Latvijas velotūrisma maršrutus. Šāds velomaratons ir arī īpaši piemērots iesācējiem, jo tad, kopā ar citiem ir daudz drošāk doties šāda garā ceļā, nebaidoties par tehniku, maršruta izvēli, pēkšņām problēmsituācijām, mājās atstātu ekipējuma daļu uc.
 
Pieteikšanās un plašāka informācija vietnē: www.vidzeme.com