Rakstos

Drukāt

Carnikava un Vidzemes piekrastes pašvaldības vienojas par sadarbību

.

Vienosanas VTA 80028.maijā Vidzemes piekrastes pašvaldību vadītāji un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis parakstīja vienošanos par kopīgu mērķtiecīgu sadarbību, lai veicinātu tūrisma attīstību Vidzemes piekrastes teritorijā.
 
Vienošanos parakstīja Carnikavas, Alojas, Limbažu, Saulkrastu un Salacgrīvas pašvaldību vadītāji, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes Reģionālās administrācijas direktora vietnieks Mārtiņš Zīverts.
 
Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica atzinīgi vērtē parakstīto vienošanos, un uzsver, ka iesāktajiem darbiem un nospraustajiem mērķiem ir jāstāv pāri „politikai", lai Vidzemes piekrastes novadi attīstītos un būtu vienots un pievilcīgs tūristu galamērķis.
 
Savu atbalstu šādai vienošanai pauda arī Vidzemes tūrisma asociācijas priekšsēdētājs Raitis Sijāts, kurš klātesošos iepazīstināja ar asociācijas padarīto darbu un nākotnes iecerēm.
 
Vidzemes piekrastes tūrisma informācijas centru savstarpējā sadarbība notiek kopš 2010.gada, un ir realizēti vairāki kopīgi projekti. Janvārī Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Saulkrastu novadu apvienībai „Saviļņojošā Vidzeme" pievienojās arī Carnikavas novads, un jūnijā ir plānots izdot jaunu Vidzeme piekrastes tūrisma karti.
 
Piekrastes tūrisma informācijas centru darbinieki ir sekmējuši sadarbības līguma parakstīšanu un pozitīvi vērtē iecerēto projektu un aktivitāšu realizāciju, kurās iesaistās arī aktīvākie uzņēmēji.
 
Vienošanās tika parakstīta vienā no Vidzemes piekrastes gleznainākajām vietām – atpūtas kompleksā „Lauču akmens", kas ir viens no piemēriem, kā saglabāt Vidzemes piekrastes arhitektūras un kulināro mantojumu.
 
V.Alena