Rakstos

Drukāt

Carnikavas novadu popularizē Latvijā un Vācijā

.

Balttour9Aizvadītajā nedēļas nogalē tūrisma izstādē – gadatirgū „Balttour 2014" pirmo reizi zem vienota zīmola piedalījās Vidzemes piekrastes tūrisma klastera iniciatīva „Saviļņojošā Vidzeme", kas sevī ietver Carnikavas, Alojas, Limbažu, Saulkrastu un Salacgrīvas novadu.
 
Izstādi kopumā apmeklēja ap 30 000 interesentu, un tajā tika prezentēta jaunā Vidzemes piekrastes karte tūristiem. Stenda svinīgajā atklāšanā uzrunu teica piecu pašvaldību domes pārstāvji, kuri uzsvēra Vidzemes piekrastes pašvaldību sadarbības nepieciešamību un atzinīgi novērtēja „Saviļņojošās Vidzemes" darbu.
 
„Balttour" izstādes laikā Vidzemes piekrastes uzņēmēji izstādes apmeklētājus iepazīstināja ar saviem piedāvājumiem. Bija iespēja uzzināt, ko piedāvā „N.Bomja maiznīca Lielezers", ar saviem darbiem iepazīstināja SIA „Kalumi" īpašnieks un kalējs, tautas daiļamata meistars Kaspars Auza, stendā viesojās supdēļu un vējdēļu parādes organizators Dainis Pūka no Carnikavas, apvienība „Seasidefeeling" no Saulkrastiem aicināja uz radošajām darbnīcām, bet biedrība „Mežābele" no Salacgrīvas iepazīstināja ar rokdarbnieču piedāvājumu. Uz lielās skatuves skatītājus ar Meteņu svinēšanas tradīcijām iepazīstināja Saulkrastu folkloras kopa „Dvīga".
 
Carnikavas novada rīkotajā loterijā kopumā piedalījās 76 izstādes apmeklētāji. Lai tajā piedalītos interesentiem bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, piemēram – vai dodaties atpūsties uz Vidzemes piekrasti, vai esat ēdis Carnikavas nēģus un piedalījies Carnikavas Nēģu svētkos u.c.
 
Gandrīz visi (95%) no loterijas dalībniekiem norādīja, ka dodas atpūsties uz Vidzemes piekrasti, puse bija nobaudījuši Carnikavas nēģus un 25% no viņiem bija apmeklējuši arī mūsu Nēģu svētkus.
 
Apmeklētājiem bija iespēja nofotografēties arī ar pašu „Nēģu karali" un izstādes laikā tika izdalīti gandrīz 500 Carnikavas novada jaunie bukleti, kurā apkopota ceļotājiem svarīga informācija par naktsmītnēm un ēdināšanu, aktīvās atpūtas iespējām, nēģu degustēšanu un iegādi u.c. Jāpiemin, ka mūsu novadnieka Edgara Lūsiņa fotokonkursā iesūtītais attēls tika izvēlēts kā stenda fona bilde.
 
TIC buklets 800
 
Kopumā izstādes apmeklētāji atzinīgi novērtēja jauno Vidzemes piekrastes tūrisma karti, kā arī projekta „CentralBalticCycling" ietvaros veidoto ceļvedi ar 573 km garo velomaršrutu un piekrastes pašvaldību tūrisma piedāvājumus.
 
Tūrisma ziņu portāls BalticTravelnews.com sadarbībā ar tūrisma industriju šogad pasniedza balvas „Gada cilvēks tūrismā 2013" astoņiem laureātiem. Nominācijā „Tūrisma informācijas centra vadītājs 2013" balvas ieguva divas „Saviļņojošās Vidzemes" pārstāves – Limbažu novada tūrisma informācijas centra vadītāja Ilze Millere un Saulkrastu tūrisma informācijas centra vadītāja Gita Memmēna.
 
Savukārt no 5. – 9. februārim ar Vidzemes piekrastes materiāliem un aktuālajām velo kartēm interesentus tūrisma izstādē Hamburgā „Reisen Hamburg 2014" iepazīstināja Carnikavas tūrisma centra (TIC) vadītāja Venta Pastare, piedaloties Tūrisma attīstības valsts aģentūras nacionālajā stendā.
 
Šo starptautisko izstādi kopumā apmeklēja gandrīz 70 000 viesu. Vācieši interesējās par prāmju savienojumiem ar Latviju, kemperu vietām, viesnīcām, kur pārnakšņot ar suņiem, kā arī aktīvās atpūtas iespējām – velo un makšķerēšanu. Vācieši izrādīja interesi arī par plašākiem velomaršrutiem, apvienojot Baltijas valstis un Sanktpēterburgas, Pleskavas apgabalus.
 
Jau 13. februārī „Saviļņojošās Vidzemes" pārstāvji dosies uz Igaunijas tūrisma izstādi „Tourest 2014", lai no 14. – 16. februārim Tallinā sadarbībā ar Vidzemes tūrisma asociāciju prezentētu Green Heritage projekta ietvaros izstrādāto kultūras mantojuma karti, kā arī Vidzemes piekrastes tūrisma karti un novadu piedāvājumus.
 
 
 
Tūrisma klastera iniciatīva „Saviļņojošā Vidzeme"