Līdz 25. maijam norisināsies militārās mācības

.

LET 12314702Līdz 25. maijam Latvijā - gan Ādažu poligonā, gan ārpus tā Rīgas rajonā un Ādažu novadā - norisinās starptautiskās militārās mācības “Summer Shield XVI”.
 
Latvijas organizētajās starptautiskajās militārajās mācībās “Summer Shield XVI” piedalīsies aptuveni 950 karavīru no Albānijas, Čehijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas, Slovēnijas, Slovākijas un Vācijas. Mācību mērķis ir pilnveidot vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, gaisa un sauszemes operāciju vadības procedūras un trenēt Kaujas atbalsta un Kaujas nodrošinājuma vienības, sadarbojoties ar kājnieku vienībām to uzdevumu izpildē.
 
Šogad mācību laikā pirmo reizi norisināsies Vācijas bruņoto spēku Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem vienības sertifikācijas vingrinājumi Garkalnē, Skultē, Ulbrokā, Sauriešos, Ādažos un Lielvārdē, tiks izspēlēts ķīmiskais uzbrukumus, bet Amatniekos tiks inscinēts ķīmiskais uzbrukums no gaisa, kur seku likvidēšanā tiks iesaistīta gan speciālā tehnika, kā arī speciāli apmācīti karavīri no Latvijas, Vācijas un Kanādas. Vingrinājuma izpildē būs redzami dūmi un trokšņi.
 
Iedzīvotājiem lūdzam izturēties ar sapratni pret notiekošajām mācībām.

Foto: LETA
Share on Facebook Tweet