Iedzīvotāji pludmalē uzstādījuši šūpuļtīklus

.

pludmalisti tikls 450Daudzi novada iedzīvotāji ir pamanījuši, ka mūsu novada pludmalē parādījies jauns dekors – šūpuļtīkli. Tie uzstādīti pateicoties iedzīvotājiem, kas apvienojušies grupā „Pludmalisti" un šī gada sākumā startēja Carnikavas novada domes un Nīderlandes fonda „Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij" (KNHM) projektu konkursā.
 
„Jau pirms diviem gadiem pludmalē uzstādījām šūpuļtīklu. Tā kā tas pārcieta kā vētras, tā ziemu, radās ideja, ka šādus tīklus varētu izvietot pludmalē visos mūsu novada ciemos," stāsta iedzīvotāju grupas „Pludmalisti" pārstāvis Guntis Jākobsons.
 
Rezultātā šī gada jūnijā novada iedzīvotājiem un viesiem par prieku „Pludmalisti" kopumā uzstādījuši septiņus tīklus – Carnikavā, Gaujā, Lilastē, Garupē, Garciemā un Kalngalē. Šūpuļtīkli izgatavoti sadarbībā ar mūsu novada zvejnieku Arvīdu Ozoliņu, un to uzstādīšana notika pašu spēkiem, tādēļ jo lielāks gandarījums par paveikto!
 
pludmalisti 600
 
Par izvietotajiem šūpuļtīkliem projekta īstenotāji jau tagad saņēmuši daudz pateicību, un aicina iedzīvotājus sekot līdzi šūpuļtīklu izmantošanai pludmalē, lai tie netiku demolēti, kā arī pašiem uzņemties iniciatīvu tos salabot, ja kāds no striķiem atraisījies. „Pludmalisti" cer, ka ar laiku šūpuļtīkli varētu būt tie, kas atšķir Carnikavas pludmali no citām Baltijas jūras piekrastēm.
 
Šūpuļtīkli uzstādīti projekta „Par romantisku pludmali" ietvaros, kas īstenots ar Nīderlandes fonda KNHM un Carnikavas novada pašvaldības atbalstu. Projekta kopējās izmaksas ir 500 EUR. Īstenojot šūpuļtīklu ieceri, „Pludmalistiem" radušās arī citas idejas, kuras realizēt novadā, lai būtu prieks gan iedzīvotājiem, gan viesiem.
 
„Pludmalisti" – Guntis Jākobsons, Ieva Kozlovska, Roberts Raimo, Guntis Orlovskis, Guntars Orlovskis, Haralds Jansons, Jēkabs Jansons, Rūdolfs Jansons – saka paldies Nīderlandes fondam KNHM un novada domei par finansiālo atbalstu šīs idejas realizēšanai un aicina arī citus novada iedzīvotājus būt sociāli aktīviem un piedalīties novada sakopšanas projektos!
 
KNHM fonds 300   Gerbonis mazs uzraksts
 
Iedzīvotāju grupa "Pludmalisti"
Share on Facebook Tweet