24. septembrī aicinām uz foto orientēšanos un Ražas svētkiem Carnikavā

.

Fotoorientesanas Carnikava 80024. septembrī Carnikavā un tuvākajā apkārtnē norisināsies foto orientēšanās pasākums, kā arī Ražas svētki Carnikavas novadpētniecības centrā.
 
Lai atklātu Carnikavas vietējās dabas un kultūras vērtības, gan vietējie iedzīvotāji, gan novada viesi ir aicināti piedalīties foto orientēšanās pasākumā. Dalībnieku reģistrācija un orientēšanās uzdevumu izdalīšana notiks no plkst. 12.00 līdz 12.30 Carnikavas tūrisma informācijas centrā, Stacijas ielā 5.
 
Orientēšanās laikā dalībniekiem ar fotoaparātu vai viedtālruni būs jāfiksē kartē norādītie objekti, jāpilda uzdevumi vai arī jāatrod objekti, kas nebūs norādīti kartē. Visi kontrolpunkti atradīsies Carnikavas apkārtnē, tāpēc sacensību maršrutu varēs veikt vai nu kājām, vai uz velosipēda. Katram uzdevumam un objektam būs noteikts punktu skaits, un visvairāk punktu ieguvušie dalībnieki (kājāmgājēji un riteņbraucēji tiks vērtēti atsevišķi) tiks godāti par laureātiem.
 
Finišs būs Carnikavas Novadpētniecības centrā, orientēšanās uzdevumu fotogrāfijas varēs iesniegt līdz plkst. 16.00, savukārt apbalvošana paredzēta ap plkst. 17.00. Orientēšanās dalībniekus ar siltu miežu putru Novadpētniecības centrā sagaidīs jau no plkst. 15.00, kad tur sāksies Jumja tirgus un rudens ražas parāde kopā ar vietējiem mājražotājiem un amatniekiem. Tirgus ilgs līdz plkst. 19.00.
 
Pulksten 16.00–17.00 etnogrāfes Indras Čeksteres vadītajā maizes ceļā – "No grauda līdz kukulītim" – varēs uzzināt, kā top maize, un nobaudīt treju graudu Jumja klaipu. No rudens veltēm, kas saaugušas pārī jeb Jumī, Siguldas folkloras kopas "Senleja" dalībnieces Kaijas Brisones vadībā tiks gatavota Jumja stebere. Ģimenes ir aicinātas atnest arī nelielas ražas veltes no saviem ziemai sagatavotajiem krājumiem – sēņu, ievārījumu burciņu vai kādu pašu audzētu dārzeni. Ar šīm veltēm varēs piedalīties Jumja tirgus lielajā izsolē. Noslēgumā ap pulksten 17.30 būs ražena sadziedāšanās un izdejošanās kopā ar Saulkrastu folkloras kopu "Dvīga", Carnikavas "Cēlājiem" un Ādažu tradīciju kopu "Ābols".
 
A.Saprovska, S.Elsts
Papildu informācija par foto orientēšanos: pa tālr. 29326285, e-pastā .
Share on Facebook Tweet