Sestdien, 4. martā, aicinām uz sarunu “Skaņrades gars” Carnikavas tautas namā

.

Skanrades gars 800Tautas nams "Ozolaine" 4. martā plkst. 18.00 aicina uz sarunu loka "Latvijas gars" otro tēma – "Skaņrades gars". Sarunā piedalīsies Valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Sirmais, komponists un sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe, kā arī dziedātāja, komponiste un diriģente Laura Jēkabsone.
 
Sarunu vadīs mūzikas žurnālists Edgars Raginskis.
 
Runājot par mūsu nāciju, bieži saka – esam dziedātāju tauta. Mēs varam lepoties ar izciliem latviešu mūziķiem – komponistiem, diriģentiem, operdziedātājiem, orķestriem, koriem un kamermūziķiem un citiem, kuri guvuši atzinību pasaulē. Bet kas ir mūsu nācijas muzikalitātes pamatā, kas ir tā unikālā latviešu mūzikas radīšanas esence, iedvesma, motivācija un spēks? Kā un kur skan latviešu komponistu radītā mūzika šodien? Kas veido Latvijas skaņrades garu, kā Latvija skan šodien un kā skanēs vēl turpmākos simts gadus? Uz šiem un citiem jautājumiem centīsimies rast atbildes 4. martā sarunu lokā "Skaņrades gars".
 
Pasākumā arī tiks atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu gleznu un instalāciju izstāde "Skaņa, kas neeksistē", kurā būs apskatāmi Sandras Strēles, Madaras Lazdiņas un Madaras Auzenbahas mākslas darbi. Izstāde pievēršas skaņas un klausīšanās kultūras atspoguļojumam vizuālajā mākslā, risinot skaņas atmiņas, priekšstatu un kustības aspektus. Izstāde Carnikavas tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 24. aprīlim.
 
Gatavojoties Latvijas simtgadei, šogad tautas namā "Ozolaine" ar jaunu tēmu – "Latvijas gars" – turpinās pērn aizsāktā izstāžu ciklu triloģija. Tās ievaros norisināsies ne tikai dažādas izstādes, bet arī sarunu loks, kas aicinās tikties un veidot dialogu ar Latvijas kultūrtelpā nozīmīgām personībām vizuālajā un skatuves mākslā, mūzikā, tradicionālajā kultūrā, literatūras, vēstures un zinātnes jomā. Cikla pirmās sarunas "Dzīva spēle" video var noskatīties ŠEIT. Sarunā piedalījās režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne un aktrises Baiba Broka, sarunu vadīja sarunu žurnālists un režisors Pauls Timrots.
 
A. Vorobeja.